Musicalinfo.hu - A 38.Színikritikus-díjának idei jelöltjei és jegyek a Díjátadó gálára




  • A 38.Színikritikus-díjának idei jelöltjei és jegyek a Díjátadó gálára





    céhtagok legalább kilencven premier megtekintése után voksolhatnak, tizenöt kategóriában, kategóriánként három-három díjazandó produkciót, illetve alkotót megjelölve. A helyezésekért kapott pontok megszámlálásával kialakult a sorrend: a legjobbak listája. Köztük vannak a győztesek. Hogy kik ők, arra a szeptember 21-i díjátadó gálaesten derül fény. A díjátadóra már kaphatóak a jegyek!

    Jegyinfók és jegyvásárlás itt!

    A jelöltek kategóriák szerint:

    A legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg:

    Szerző / Cím

    Dragomán György / Kalucsni
    Gáspár Ildikó /Thomas Mann: József és testvérei
    Znajkay Zsófia / Az ölében én


    A legjobb előadás:

    Előadás címe / Színház/társulat/ Rendezte:

    A kaukázusi krétakör / Katona József Színház/ Székely Kriszta
    József és testvérei / Örkény Színház / Gáspár Ildikó, Ascher Tamás
    Kivilágos kivirradtig / Miskolci Nemzeti Színház / Rusznyák Gábor

    A legjobb rendezés:

    Előadás címe / Színház/társulat / Rendezte:

    A kaukázusi krétakör / Katona József Színház / Székely Kriszta
    Kivilágos kivirradtig / Miskolci Nemzeti Színház / Rusznyák Gábor
    Liliom / Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy / Bocsárdi László


    A legjobb zenés/szórakoztató előadás:

    Előadás címe / Színház/társulat / Rendezte:

    A Pál utcai fiúk / Vígszínház / Marton László
    Mágnás Miska / Kecskeméti Katona József Színház / Rusznyák Gábor
    My Fair lady / Centrál Színház / Puskás Tamás


    A legjobb független színházi előadás:

    Előadás címe / Színház/társulat / Rendezte:

    Dada Cabaret / Maladype Színház, Farkas Gábor Gábriel zenekara, CAFe Budapest, Átrium Film-Színház / Balázs Zoltán
    Kálmán-nap / Látókép Ensemble / Hajdu Szabolcs
    Peer Gynt / Stúdió K Színház / Hegymegi Máté

    A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás:

    Előadás címe / Színház/társulat /Rendezte:

    A csillagszemű juhász / Budapest Bábszínház /Markó Róbert e.h.
    Hantocska /celldömölki Soltis Lajos Színház, k2 Színház / Fábián Péter, Benkó Bence
    Szegény Dzsoni és Árnika / Budapesti Operettszínház /Szenteczki Zita e.h.


    A legjobb női főszereplő:

    Név / Előadás címe / Színház/társulat

    Kováts Adél / Futótűz / Radnóti Színház
    Ónodi Eszter / Nóra – karácsony Helmeréknél /Katona József Színház
    Pálmai Anna / A kaukázusi krétakör / Katona József Színház


    A legjobb férfi főszereplő:

    Név / Előadás címe / Színház/társulat

    Keresztes Tamás / Egy őrült naplója /Katona József Színház, FÜGE, MASZK Egyesület (Szeged), Orlai Produkciós Iroda
    Kocsis Pál / Apátlanul (Platonov) / Kecskeméti Katona József Színház
    Nagypál Gábor / Peer Gynt / Stúdió K Színház


    A legjobb női mellékszereplő:

    Név / Előadás címe / Színház/társulat

    Csomós Mari / A játékos / Radnóti Színház
    Szirtes Ági / A kaukázusi krétakör / Katona József Színház
    Vasvári Emese / Bányavakság / Kassai Thália Színház, Komáromi Jókai Színház


    A legjobb férfi mellékszereplő:

    Név / Előadás címe / Színház/társulat

    Friedenthal Zoltán / Szívszakadtig / Pintér Béla és Társulata
    Kocsis Gergely / A kaukázusi krétakör / Katona József Színház
    Stohl András / Bűn és bűnhődés / Vígszínház


    A legjobb díszlet:

    Előadás címe / Színház/társulat 6 Tervezte:

    Bádogdob / Katona József Színház / Fekete Anna
    Iván, a rettenet / Radnóti Színház / Pater Sparrow
    RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN /Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat / Irina Moscu


    A legjobb jelmez:

    Előadás címe / Színház/társulat / Tervezte:

    Bádogdob / Katona József Színház / Kálmán Eszter
    Nóra – karácsony Helmeréknél / Katona József Színház / Nagy Fruzsina
    RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN / Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat / Irina Moscu


    A legjobb színházi zene:

    Előadás címe / Színház/társulat / Zeneszerző:

    A Pál utcai fiúk / Vígszínház / Dés László
    Kivilágos kivirradtig / Miskolci Nemzeti Színház / Kovács Márton
    Szürke galamb / Stúdió K Színház / Spilák Lajos


    A legígéretesebb pályakezdő:

    Patkós Márton színész – József és testvérei
    Székely Kriszta rendező – A kaukázusi krétakör, Kreatív kapcsolatok, Nóra – karácsony Helmeréknél
    Znajkay Zsófia író, rendező – Az ölében én


    Különdíj:

    A Hallgatni akartam című Márai-estért Hegedűs D. Géza, B. Török Fruzsina, Marton László alkotóknak

    A Maradjunk annyiban! című produkcióért Szalai Krisztának

    A Sajátszínház programsorozatért az alkotóknak és résztvevőknek



    Megosztás: Hozzáadás Twitter-hez Hozzáadás Facebook-hoz Hozzáadás Startlaphoz Hozzáadás MySpace-hez RSS




    Szerző: kovacsa
    Dátum: 2017.07.15.


    Kereső
    Hírlevél
    Programok

    Mary Poppins
       
    A dzsungel könyve
       
    Ördögölő Józsiás
       

    



    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2017


    Musicalinfo.hu - Minden, ami musical!

    Partnerek: