Yamato 2012-ben is Budapesten! Jegyek a showra itt!

2010.01.07 Kovács Gergely

Yamato 2012-ben is Budapesten! Jegyek a showra itt!

A látványos show 2012-ben újra Budapestre látogat és 2012. februárjában a Budapest Kongresszusi Központban újra elvarázsolja a nézőket, majd Debrecenben a Főnix Csarnokban.. Immár tizenöt éve szólaltatják meg a Yamato szereplői

A látványos show 2012-ben újra Budapestre látogat és 2012. februárjában a Budapest Kongresszusi Központban újra elvarázsolja a nézőket, majd Debrecenben a Főnix Csarnokban..

Immár tizenöt éve szólaltatják meg a Yamato szereplői hangszereiket,évről-évre új utakat keresve, hogy így közvetítsék a taiko varázslatos világát.

Magyarországot már több éve ámulatban tartja a Yamato - Japán dobosai egyedülálló előadás, amely a japán kultúra legemblematikusabb hangszerét, a taikot(japán dob) és annak mítoszát, kulturális jelentőségét ötvözi egymodern show látványelemeivel. A világjáró társulat 2010 után 2012-ben ismét hazánk felé veszi útját!
Gamushara jelentése: összpontosítás, koncentráció. Ám ennél jóval többre utal a kifejezés: a tökéletes önátadást érzékelteti, minden más kizárását az emberi figyelemből, minden érzelem és érzékszerv irányítását egyetlen cél megvalósítása érdekében. A gamushara állapotában az ember nem gondolkozik a jövőn, a körülmények minőségén, nem ítélkezik és nem mérlegel, csupán aláveti magát a célhoz vezető út folyamatának.

Ez a tudatállapot Ázsia-szerte nagyon sok zenekultúrában ismert, főként Kínában és Indiában. Megköveteli az a fajta különleges kapcsolat, amely évezredek óta fűzi tanítványt a mesteréhez. De nem nehéz összefüggést találni a gamushara és a különböző keleti meditációs gyakorlatok tudatformáló hatása között sem.

A Yamato társulat hihetetlen fegyelmezett módon készül koncertjeire. Egész életvitelük a gamushara jegyében telik, ami hasonlít ahhoz a fajta szerzetesi szigorhoz, amellyel egy shaolin-kolostor vagy egy hindu remete mindennapjai telnek. A csoport tagjai minden reggel 10 km-es futással kezdik a napot, majd súlyzós edzéssel telik a délelőtt legnagyobb része. Délután csoportosan gyakorolják a dobpergetést, majd este mindenki visszavonul, hogy egyénileg tökéletesítse a tudását. A napi létfenntartó szükségleteket – alvást, evést, tisztálkodást – leszámítva folyamatos edzéssel és hangszeres gyakorlással töltik az időt.

A különböző ütőhangszereknek meghatározó, kultikus szerep jutott a japán kultúra több területén, így a hagyományos No-színház és a különböző templomi rítusok során is. A modern taiko-dobolás a XX. század közepén alakult ki, amikor a különböző japán dob dobfajtákból egységes kamarazene szólamait alakította ki Oguchi Daihachi. A század végére akkora népszerűséget szerzett a műfaj, ami Japán-szerte több mint ötezer különböző zenekar megalakulását eredményezte, de világszerte, elsősorban Amerikában, Európában és Ausztráliában is számtalan amatőr és félprofesszionális zenekar létezik


Dátumok:
2012. február 15. Budapest Kongresszusi Központ
2012. február 16. Budapest Kongresszusi Központ
2012. február 17. Budapest Kongresszusi Központ
2012. február 18. Budapest Kongresszusi Központ
2012. február 19. Budapest Kongresszusi Központ
2012. február 22. Debrecen Főnix Csarnok
Jegyárak:
6000Ft, 8000Ft, 10000Ft, 13000Ft 16000Ft

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁSHOZ KATTINTS IDE!

Egy látványos videó egy korábbi előadásról:



 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
AJÁNLÓ
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - Musicalinfo.hu 2006-2024