Made in Hungária DVD!Nyerd meg!

2009.06.01 Kovács Gergely

Made in Hungária DVD!Nyerd meg!

2009. május 15-én került a boltokba a Made in Hungária musicalfilm DVD-je. A DVD már megrendelhető a www.dvd-home.hu oldalon. Játékunkban DVD-t nyert: Pető Andrásné (Kecskemét), Szilvási Dóra (Budapest), Kovács István (Budapest)

2009. május 15-én került a boltokba a Made in Hungária musicalfilm DVD-je.
A DVD már megrendelhető a www.dvd-home.hu oldalon.

Játékunkban DVD-t nyert: Pető Andrásné (Kecskemét), Szilvási Dóra (Budapest), Kovács István (Budapest)

Vásároljon jegyeket kezelési költség nélkül a József Attila Színház előadáásra! Online jegyvásárlás kezelési költség nélkül itt!

A mozikban rekordokat döntött a film. A mozikban 200.000 néző látta.
Szereplők: Szabó Kimmel Tamás, Kiss Tünde, Fenyő Iván, Valentin Titánia, Scherer Péter, Hegedűs D. Géza, Dunai Tamás, Vándor Éva, Kovács Lehel, Orosz Ákos, Szente Vajk, Lábodi Ádám, Egri Péter, Kocsis Judit, Cserna Antal, Puskás Péter.

A Next Station Productions, a Takarékpont és a TV2
bemutatja
A MADE IN HUNGARIA - A zene felszabadít!
musicalfilm, 109 perc

A történet
Mikor mindenki más disszidálna, a hatvanas évek derekán egy kamaszfiú hazatér a hawai inges, rágós és kóla-mámorban úszó Amerikából, hogy elterjessze a Rock’n’Roll vírusát Budapesten. A hazaköltözés komoly trauma az egész családnak, de leginkább mégis Mikinek, aki határtalan szabadságérzettel sétál ki a Szent István parkba, hogy aztán a diktatúra nyomban az orrára koppintson.
Arról álmodozik, hogy ő lesz a következő Jerry Lee Lewis. Mindene a zene. Remekül gitározik és énekel – itthon maradt barátai mégsem fogadják úgy, ahogy képzeli. A falkavezér immár Röné, egy idősebb srác, akit Csókkirályként is emlegetnek. Első szerelme, Vera is idegenkedve tekint rá. Mikire és állástalan apjára forradalmárok, ellenforradalmárok egyaránt gyanakodva tekintenek.
Nem marad más választása, mint benevezni a kerületi Ki Mit Tud-ra, így bizonyítva helyét ebben a régi-új világban. A sikere óriási, az amerikai zene megbabonázza a fiatalokat, színekbe fordul a világ. És ahogy közeledik a döntő, úgy lesz egyre világosabb Miki előtt, hogy a győzelemmel nem csak barátai elismerését és szerelme szívét nyerheti újra el, de apja életét is megmentheti…

Fenyő Miklós élő legenda. Az elmúlt 40 évben 28 albumot készített, közel 400 dalt írt; zenéjével évtizedeken át markánsan képviselte a hazai rock and roll-t. Története 1962-ben kezdődött: a lázadó fiatal zenész, az „angyalföldi jampi” hazatérve Amerikából elterjesztette a vírust, a rock and rollt, amit magával hozott.
Száll a kék acélmadár
A nagy óceán fölött
Hazatér egy parki jómadár
Ki régen elszökött
Szíve álmokkal tele
Csupa lázadó zene
Éljen Május Elseje
A rumba ünnepe!
Első önálló szerzeményét, a Csavard fel a szőnyeget! 16 évesen írta. 4 évvel később megalakította a Hungária együttest, melynek első nagy megmérettetése az országos KI MIT TUD? vetélkedőn óriási sikerrel végződött: megnyerték a versenyt. Sikertörténete ekkor indult el, zenéjével meghódította a közönséget. Népszerűsége azóta is töretlen, slágereit a mai napig dúdolja, énekli az idősebb és a fiatalabb generáció egyaránt.
Csavard fel a szőnyeget még ma éjjel,
Csavard fel a szőnyeget,
A bútorokat gyorsan told szerte-széjjel,
Ne félj, baj nem lehet.
Oltsd el a lámpát, s nyisd fel a zongorát,
A zene szóljon, szálljon az éjen át,
Tüntesd el a rendet,
Megtörjük a csendet,
Csavard fel a szőnyeget!
2001-ben mutatták be óriási sikerrel a József Attila Színházban Made in Hungaria címmel Tasnádi István Fenyő Miklós dalaira írt, önéletrajzi ihletésű színdarabját, amely immár 8 éve teltházas előadásokkal büszkélkedhet. Fonyó Gergely rendező látta az előadást és sok éveken át dédelgette magában a tervet, hogy filmre vigye ezt az izgalmas, legendás slágerekre épülő történetet, míg egyszer csak Neményi Ádám producer fel nem kérte a megvalósítására. Sorsszerű találkozásvolt az övék, mindketten megszállottan hittek abban, hogy ez a történet a filmvászonra kívánkozik, hogy a film kiterjesztheti térben és időben egyaránt a színházi kereteket, s valami újat tehet hozzá. Fenyő Miklós karrierjének elindulása egy fontos történelmi korszak lenyomata, amit humorral, a Hungária együttes ismert dalaival, táncos jelenetekkel, korhű díszlettel éleszt újra a Made in Hungaria musicalfilm.

A filmről
„A Made in Hungaria legfontosabb tulajdonsága, hogy örökzöld. Egyszerű, világos történet, kitűnő zenével és örökérvényű üzenetekkel. Minden ember, így, vagy úgy -visszafogottan vagy őrültebben-, de átélte a zene, a bulik, a Rock and Roll mindent elsöprő, varázslatos erejét. Ezért hiszem azt, hogy ez a történet ugyanúgy szól a mai tizenévesekhez, mint szüleik generációjához.” Fonyó Gergely rendező

A nagy közönségsikert aratott S.O.S. Szerelem és a 9 és fél randi gyártója, a Next Station Productions nagyszabású casting keretében kereste a film főszereplőit és táncosait a forgatás előtt. Mintegy 1000 jelentkező közül választották ki végül Mikit, a lázadó ifjú Fenyőt: Szabó Kimmel Tamást és Verát, a szerelmét játszó Kiss Tündét.
A környék csókkirályát, a rivális zenészt Fenyő Iván alakítja (Röné), a szexi, dögös dívát (Marinát) pedig Valentin Titánia.
Miki és Vera szüleit olyan nagyszerű színészek keltik életre, mint Vándor Éva, Dunai Tamás és Kocsis Judit. A diktatúra gépezetének képviselőit a mindenhol megjelenő, izgága Bigali elvtársat - Scherer Péter és a higgadt, fanyar humorú Miltényi elvtársat – Hegedűs D. Géza. A zenekar tagjait pedig – akiket Miki és Röné is szeretne saját maga mellett tudni - Kovács Lehel (Csipu), Szente Vajk (Kisnyírő), Orosz Ákos (Tripolisz) és Lábodi Ádám (Sura).

A rock and roll a lázadás zenéje. A hatvanas évek Budapestje pedig kitűnő díszletet ad ehhez. Olyan helyszíneken zajlott a forgatás, mint a XVI. kerületi Ikarusz Művelődési ház, a Csillaghegyi strand, Pozsonyi úti lakás, a budaörsi reptér, a Mátyás király tér és az Ó utca. A film díszlettervezői Horváth Viki és Nánássy Zsolt voltak.
A színészek, táncosok, statiszták zseniális jelmezei az egyik legtehetségesebb jelmeztervező, Breckl János nevéhez fűződnek.
A zenés-táncos részek koreográfusa Tihanyi Ákos volt, aki táncosként szerepelt olyan neves külföldi és hazai produkciókban, mint a Vámpírok bálja (Bécs, r.: Roman Polanski), Macskák (Stuttgart, Düsseldorf, Budapest), Chicago (Utrecht), Elisabeth (Essen, Bécs). Élete első koreográfusi munkája a Volt egyszer egy csapat című musical, majd a Producerek, Oltári srácok, West Side Story és a József és a színes szélesvásznú álomkabát című előadásokat koreografálta. A Made in Hungaria koreográfusi feladata az első filmes munkája.
A filmben olyan Hungária slágerek hallhatóak, mint a Ciao Marina, a Gyere-gyere Juli, a Casino Twist, a Cha Cha Cha, a Csavard fel a szőnyeget, az Eszelős szerelem, a Meghalok, hogyha rám nézel és a Made in Hungaria. Fenyő Miklós kifejezetten még a színházi darabhoz írta a Twist around the Hot Dog stand, a Flying in my baby’s arms again és az Amerika hangja című dalokat, míg a Don’t stop come on twist című szerzeményét a filmhez. Ez utóbbit az EMI kiadásában készült Made in Hungaria filmzene lemezen Király Viktor előadásában lesz hallható, a többi slágert természetesen a musicalfilmben szereplő színészek éneklik.
A filmet a Kodak egy új nyersanyagára, HD Scan-re forgatták, amely feltételezi a digitális utómunkát. Magyarországon eddig még nem forgattak ilyen típusú nyersanyagra nagyjátékfilmet. A képarány sem a hagyományos, hanem 2:35, mint a 60’-as évek francia, amerikai filmjeinél. A műfaj megkívánta a kép „elemelkedettséget”, ezért a díszletben és a külső helyszíneken forgatott jelenetekben digitális utómunkával szeretnék megalkotni a ’60-as ’70-es évek kicsit harsányabb Budapestjét. Hiszen ez a musicalfilm egy mese, amelyhez a látványvilágnak is alkalmazkodnia kell.

Szereplők
Miki – Szabó Kimmel Tamás
A kaposvári Déryné Színtársulatban kezdte a színjátszást, majd felvételt nyert a Színház – és Filmművészeti Egyetemen Ascher Tamás és Novák Eszter kísérleti zenés osztályába, ahol 2007-ben végzett. Az osztály tagjai együtt is maradtak HOPPart társulat néven és a Merlin Színházban játszották tovább a negyedikes
vizsgadarabjaikat. A József Attila Színházban láthatta a közönség Az öreg hölgy látogatása című előadásban (r.: Zsótér Sándor), s Lucien Ouvrier szerepében Kaposvárott a Fekete Péter operettben (r.: Znamenák István).
Ezután elfogadta Alföldi Róbert meghívását a Nemzeti Színház társulatába, ahol többek között a Mesél a bécsi erdőben és a János vitézben játszik.
Első játékfilmes szerepét (Kázmér) Koltai Róbert Megy a gőzös című filmjében kapta.

Vera – Kiss Tünde
A Nyíregyházán született színésznő gyerekkora óta énekel, táncol, zongorázik; a zene a mindene. Jelenleg az Operett Színház stúdiósa, ahol Ari szerepében (Abigél) és Anna szerepében (Tavaszébredés) látható. A Made in Hungaria nem csupán első filmes munkája, hanem rögtön az első filmfőszerepe is.

Röné – Fenyő Iván
2003-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen Máté Gábor és Horvai István osztályában. Az egyetem után a Katona József Színházhoz szerződött. Játszott többek között a Tartuffe-ben, az Egy szerelem három éjszakájában, a Puntila úr és szolgája, Matti-ban, a Mi ez a hang?/Dzsesztetés-ben, a Lesz vigaszban, az Idiótában, a Koccanásban, Az Ivanovban; a Zsámbéki Színházi és Művészeti Bázis és a TÁP Színház több előadásában is.
Filmen láthattuk már nagy hollywoodi produkcióban (Sam Mendes: Bőrnyakúak), díjnyertes történelmi dráma főszerepében (Goda Krisztina: Szabadság, Szerelem) és olyan magyar sikerfilmekben, mint a Kútfejek, S.O.S Szerelem vagy a 9 és fél randi. Röné szerepe nagyon eltér az eddig általa megformált karakterektől. A Made in Hungariában egy autószerelőt játszik, egy igazi rosszfiút, s végre bizonyíthatja, hogy énekesként is megállja a helyét egy musicalfilmben.

Marina – Valentin Titánia
A fiatal színésznő jelenleg a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős hallgatója, ahol Huszti Péter és Kerényi Imre az osztályfőnökei. Ágnesként láthatta a közönség a Ruttkai Éva Színház Veszélyes szeszélyek című előadásban (r.: Hegyi Árpád Jutocsa), majd a Vígszínházban volt gyakorlaton. Első komolyabb játékfilmes szerepét ő is a Made in Hungariának köszönheti.

Alkotók
Tasnádi István forgatókönyvíró
Költő, drámaíró, színikritikus; a kortárs irodalom egyik kiemelkedő írója. 1992 óta publikálja műveit.
Pályafutását költőként kezdte, de első verseskötete után figyelme inkább a drámaírás felé fordult. Számára a színpad és a néző között sokkal közvetlenebb a viszony, és sokkal erősebbek az impulzusok, mint a költő és olvasója között. 1996-tól a Bárka Színház dramaturgja, majd a Krétakör Színház tagja, Schilling Árpád rendező alkotótársa. Drámáit több színházban is sikerrel játszották és játsszák, többek között a Csiky Gergely Színházban, a Bárka Színházban, a Krétakörben, a kecskeméti Katona József Színházban, az Örkény Színházban és a Szkéné Színházban. Legismertebb drámái: Bábelna, Finito, Kokainfutár, Titanic vízirevü, Next, Hazámhazám, Nézőművészeti Főiskola, Malecbefőtt, Paravarieté, Világjobbítók, Közellenség, Phaidra, Magyar a holdon, Tranzit és Fédra Fittnesz.
Díjak: Mozgó Világ költészeti nívódíja (1992), "Az év színikritikusa" díj (1995), Színikritikusok díja, Legjobb új magyar dráma kategóriában: Közellenség (1999) Szép Ernő díj (2007) József Attila díj (2007) Színikritikusok díja, Legjobb új magyar dráma kategóriában: Finito (2007)

Fonyó Gergely rendező
Fonyó Gergely a MAFILM segédoperatőreként, majd kameramanként dolgozott számos magyar és nemzetközi produkciókban. 26 évesen költözött Los Angelesbe, ahol több játékfilmben, videoclipben és reklámban dolgozott kameramanként. 1997-1998 között elvégezte az UCLA Extension-Entertainment Studies kurzusát. A Látogatás című rövidfilm után a Kelj fel Jancsi hozta meg számára az első igazi elismerést (31. Magyar Filmszemle fődíj, TV2 különdíj, Magyar Filmlaboratórium Kodak különdíj). 2001-ben Cseh Tamásról készített dokumentumfilmet (Cseh Tamás film). Egy évvel később rendezte meg sikeres ifjúsági-családi vígjátékát, a Na, végre itt a nyár című filmjét, melyet Kamera Hungária Fesztivál díjjal jutalmaztak. 2002-ben és 2003-ban televíziós sorozatokat készített (Szeret, nem szeret, Tea), majd megrendezte a Tibor vagyok, de hódítani akarok című tinivígjátékot és nem sokkal később az Idegölő című vígjátékot. A tavalyi filmszemlén mutatták be dokumentumfilmjét: Ocskay László százados, az elfelejtett hős címmel. A film egy valódi hősnek, egy olyan embernek állít emléket, aki a saját és a családja életét is kockáztatva megmentett 2500 embert, és mindezért soha, semmilyen anyagi ellenszolgáltatást nem kért és nem fogadott el.

Csukás Sándor operatőr
1981-ben kezdte pályafutását a Mafilmnél bühnésként, segédoperatőrként, majd kameramanként. 1988-tól dokumentumfilmek,tévéfilmek, kis- és nagyjátékfilmek operatőre. A Színház- és Filmművészeti Főiskola operatőr szakán 1993-ban fejezte be tanulmányait. Olyan játékfilmeket fotografált, mint a Szárnyas ügynök (1987), A Dokumentátor (1989), Árnyékszázad (1993), Szelídek (1997) a Kanyaron túl (2001), Le a fejjel (2004), A herceg haladéka (2005) és Casting minden (2008).

Neményi Ádám producer
A Next Station Televíziós és Filmprodukciós Iroda tulajdonosa és producere olyan filmekben közreműködött, mint az Oscar nominalt Jób lázadása (r.: Gyöngyössy Imre-Kabay Barna), A világ közepe (r.: Fehér Tamás), István, a király (r.: Koltay Gábor), Román mesék (r.: Mész András), A színésznő és a halál (r.: Dettre Gábor), Fantasztikus nagynéni (r.: Katkics Ilona), Ha az igazságra esküdtél (r.: Hintsch György), Yerma és a Halál sekély vízben (r.: Gyöngyössy-Kabay) és az Egy szoknya, egy nadrág (r.: Gyöngyössy Bence).
Produceri pályájának legsikeresebb munkái: a 2007-ben bemutatott S.O.S Szerelem (r.: Sas Tamás) című romantikus vígjáték, amely az év legnézettebb magyar mozifilmje lett és a 9 és fél randi (r.: Sas Tamás) című romantikus vígjáték, amelyet 2008-ban 201 272-en láttak.
Még ebben az évben mutatta be a Jack Jack című rockumentumfilmet, amihez hasonló még nem készült Magyarországon.


Rendező: Fonyó Gergely
Producer: Neményi Ádám
Gyártó: Next Station Productions
Fő támogató: Takarékpont
Koproducer: Poós András
Koprodukciós partner: TV2
Forgatókönyv: Tasnádi István
Forgalmazza: Budapest Film
Dramaturg: Köbli Norbert
Fényképezte: Csukás Sándor
Vágó: Csillag Mano
Zene és dalszövegek: Fenyő Miklós
Zenei producer: Novai Gábor
Koreográfus: Tihanyi Ákos
Filmzene: Gulya Róbert
Producer: Cirkó József
Társproducer: Kaszás Géza
Executive producer: Dér Tamás



 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
AJÁNLÓ
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - Musicalinfo.hu 2006-2024